Az Ericsson jelentése szerint a dematerializáció a jövedelmezőség és a fenntarthatóság útja.
Az Ericsson Consumer & IndustryLab jelentése szerint, a dematerializált vállalkozások azt várják, hogy a felhő és a mobil technológiát kihasználva produktívabbá és fenntarthatóbbá tudnak válni 2030-ig. A Világgazdasági Fórum a negyedik ipari forradalom úttörőjeként ismerte el azt a tavaly átadott texasi gyárát, amelyet az Ericsson hozott létre.
Mik egy okos és fenntartható gyár tulajdonságai?
Az Ericsson USA 5G okos gyára a legjobb példa arra, milyen eszközökkel lehet növelni a hatékonyságot és ugyanakkor csökkenteni a termelés ökológiai lábnyomát.
Forrás: okosipar.hu
Az Ericsson 2020-ban átadott texasi gyára már alkalmazza azokat a negyedik ipari forradalom által életre hívott vívmányokat, mint az automatizáció, a hálózatba kapcsolt eszközök, vagy az adatalapú megközelítés.
Az ABI Research becslései szerint csak az intelligens gyárakban több mint 4,3 milliárd vezeték nélküli modult telepítenek 2030-ig annak érdekében, hogy több mint 1 billió USD termelési értéket lehessen elérni. Ahhoz, hogy egy autóipari gyár újratervezhesse új modellévét, az ABI Research megállapította, hogy ” vezetékes ” gyár esetében 1 évre, míg a ” vezeték nélküli ” üzem esetében csak két hónapra van szükség.
Amellett, hogy az okos megoldások növelik a produktivitást, a gazdaság klímabarát újraindításában is főszerepet játszhatnak, hiszen az ipar az üvegházhatású gázok kibocsátásának 32% -át adja. Ebből pedig az következik, hogy globális szinten is kézzelfogható megtakarítás érhető el okos megoldásokkal ebben az ágazatban.