Ugye neked is ismerős az a csekk, amit az elektromos áram használatáért hoz a postás, és talán sokat álmodozol arról, hogy csökkenjen a rezsiszámlád összege, vagy akár teljesen el is tűnjön?
Nagyszerű megoldás lehet erre a napelem, amely a nap energiáját használja fel, és alakítja át olyan energiává, amelyet elektromos áramként tudsz felhasználni a különböző gépek és eszközök használatára, fűtésre, illetve világításra.
A napelemrendszer-telepítést most egy pályázat könnyítheti meg, melynek részleteiről bővebben a Palyazatok.org oldalán olvashatsz.
Most bemutatjuk a lakossági napelemes rendszerek támogatása és fűtési rendszerek elektrifikálása napelemes rendszerekkel kombinálva pályázat részleteit!
100%-ban vissza nem térítendő támogatásról van szó, amelyet az országos átlagjövedelemnél kevesebbet kereső háztartások nyerhetnek el, és önerő sem szükséges a pályázathoz.
A pályázat többféle céllal igényelhető:
● tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztásra célzott napelemes rendszer telepítésére vagy
● napelemes rendszer telepítésére, nyílászárók cseréjére, tárolókapacitás létesítésére és fűtési rendszer korszerűsítésére infra- vagy fűtőpanelekkel vagy
● napelemes rendszer telepítésére, nyílászárók cseréjére, tárolókapacitás létesítésére és fűtési rendszer korszerűsítésére hőszivattyúval.
A felsoroltak közül az első esetben csak napelemes rendszer kiépítésére bruttó 2 896 108 forintot, napelemre és fűtéskorszerűsítésre fűtőpanellel 9 368 464 millió forintot, napelemre és fűtéskorszerűsítésre hőszivattyúval 11 559 214 millió forint támogatást kaphat egy pályázó.
A támogatás minimum összege: 500.000 Ft
Kik pályázhatnak?
Olyan magánszemélyek pályázhatnak, akik az adott ingatlanban állandó lakcímmel rendelkeznek, és a 2020-as szja-bevallás szerint összevont jövedelmük egy főre jutó összege 0 és 4 850 000 forint között van.
A várakozások szerint a pályázaton 34.920 család nyerhet majd el valamilyen összeget.
A magyar állam 201.624.116.436 Ft-ot fordít keretösszegként erre a pályázatra.
A pályázatokat a Magyar Állam részére kell benyújtani megyénként ütemezett formában. Az első november 15-től kezdődik.