Október 27-29. között a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Mechatronikai Tanszékén rendezték meg azt a szakmai tanácskozást, melynek témája: az okos eszközök nemzetközi trendjei voltak.
A három napos rendezvényen az iparorientált mechatronikai képzés aktuális kérdéseiről és a szakterület legfrissebb eredményeiről egy speciális szekció keretében vitatkoztak a program résztvevői.
Az Ótemető utcai campuson rendezett három napos tanácskozásra Hollandiából, Norvégiából és Szlovéniából is érkeztek előadók.
Az online közvetítésnek köszönhetően nem csak a helyszínen, hanem az interneten keresztül is meghallgathatták az érdeklődők a tudományterülethez kapcsolódó legfontosabb nemzetközi trendeket, így nem csupán csak a szűk szakmai kör vehetett részt a tanácskozáson.
Dr. Husi Géza dékán megnyitójában elmondta: ” Azt már megszoktuk, hogy okos telefonok, TV-k és órák vesznek körül minket, de közelít az az idő, amikor az önvezető autók és robotok is a mindennapjaink részévé válnak, hiszen manapság már minden mechatronika. „
Azt is elmondta, hogy: ” Debrecenben a folyamatosan fejlődő, bővülő iparosításnak köszönhetően komoly szimbiózisban élünk az ipari szereplőkkel, akiktől komoly szakmai és tárgyi támogatást kap az oktatás is, ezért cserében speciális igényeiknek megfelelően is alakítjuk képzéseinket. „
Ennek megfelelően a Debreceni Egyetemen nagyobb hangsúlyt helyeznek az alapképzésben az elektronikai tervezésre és az internetalapú eszközök használatára, mesterszinten pedig a kép- és jelfeldolgozásra, valamint az ezeket támogató gépi tanulási algoritmusokra.
A távoli célokat Szemes Péter Tamás, a MK Mechatronikai Tanszékének vezetője ismertette: ” Ezzel párhuzamosan a karon folyó többi érintett képzésben is erősíteni szeretnénk a mesterséges intelligencia és gépi tanulás témaköreit, mivel úgy gondoljuk, hogy a jövő gépész- és járműmérnökei, műszaki menedzserei számára ezek az ismeretek nélkülözhetetlenek lesznek, látva a már megvalósult ipari beruházásokat és a cégek elképzeléseit Debrecenben.”
Forrás: dehir.hu