Egy okos otthon felépítése épp úgy történik, mint bármilyen más otthoné. Kezdheted például azzal, hogy beszerzed első okos porszívódat, amit a telefonodról irányíthatsz ún. okos vezérléssel.
Ezek után saját magad döntheted el, hogy felszereltetsz-e okos világítást, vagy mondjuk modernizálod és energiatakarékosabbá teszed-e az otthonod fűtését.
Livolo érintőgombos távirányító, háttérvilágítással, 27 programozható funkciógomb
Milyen okos megoldások vannak a hűtés-fűtésben?
Az tapasztalható világszerte, hogy az egyre szigorodó kormányzati előírások miatt az új épületek többségének intelligensebb fűtési és hűtési rendszerrel kell rendelkezniük.
2021-től a hazai energetikai szabályozásnak megfelelően az új építésű ingatlanok energiaigényének 25%-át megújuló energiaforrásból kell fedeznie az ingatlan tulajdonosnak.
Az a trend is megfigyelhető, hogy az “intelligens fűtés” koncepciójától az „otthoni energiagazdálkodás” felé fordulnak az emberek.
Fűtés vezérlés
Vannak olyan okos termosztátok, amelyek távolról vezérelhetők, max. 12 zóna vezérlésére alkalmasak és egyszerre 6 db radiátorszelepet tudnak vezérelni energiatakarékos módon.
Honeywell – evohome WiFi Termosztát Kit 6
Mennyiért lehet nekem is okos otthonom?
Ez csak az igényeidtől függ! Ha a mindennapi eszközeidet akarod felokosítani, és okos párásítóval, vízforralóval, porszívóval, mérleggel, egyéb dolgokkal szeretnéd feltölteni a lakásod, akkor néhány százezer forintos költségre számíts.
Ha ezeken túl még több moduláris elemre van szükséged, mint például az okos eszközöket összefogó és vezérlő Hub-ra, vagy egyéb biztonságtechnikai, automatizáló rendszerekre, akkor a 1-2 millió forintot is elérheti ez az összeg.
Az okos otthonok nagy előnye, hogy fokozatosan bővítheted, így nem kell egyszerre megvásárolnod minden okos eszközt!