A világhírű kínai vállalat intelligens hibavédelemmel ellátott inverterei, már a lakossági felhasználók számára is elérhetők.
Ezek az inverterek képesek arra, hogy fejlett érzékelőikkel és a gyorsleállítási technológiának köszönhetően megelőzhetőek legyenek az ívzárlati hibák, és a napelemes rendszerekben bekövetkező tűzesetek.
A kínai óriáscég a mesterséges intelligenciának köszönhetően fejlesztette ki ezeket az invertereket, melyekkel elsősorban az egyenáramú ív okozta elektromos tűzeseteket szeretnék megelőzni – olvasható a Iotzóna oldalán.
Mennyire hiteles ez a fejlesztés?
A Huawei fejlesztését a Kínai Általános Hitelesítési Központ (CGC) vizsgálta be és hitelesítette. A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai alátámasztják azt, hogy hazánkban is egyre jobban terjed a napenergia hasznosítása.
Hivatalos tájékoztatásuk szerint a természetes személyek 14.448 napelemes háztartási méretű kiserőművet telepítettek 2019-ben, összesen 93 megawatt (MW) beépített teljesítménnyel. Az intézmények, önkormányzatok, illetve vállalkozások pedig 2.458 napelemes rendszert kapcsoltak a hálózatra, 35,5 MW beépített teljesítménnyel.
A 2018-as évben a teljes magyarországi napenergia-termelő kapacitás már megközelítette a 800 MW-ot. Ebből is látszik, hogy ha ilyen ütemben folytatódnak a telepítések, akkor jó eséllyel teljesülhet a 2022-re kitűzött 3000 MW-os cél.